Endowakacje z TPS - czytaj najnowszy numer miesięcznika

Endowakacje z TPS – czytaj najnowszy, wakacyjny numer!

Wszyscy nasi prenumeratorzy na pewno otrzymali najnowsze wydanie miesięcznika TPS-Twój Przegląd Stomatologiczny 7-8/2020. W wydaniu specjalnie na wakacyjny czas przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowy dział – endowakacje z TPS. W wydaniu papierowym magazynu znajdą Państwo potężną dawkę wiedzy z zakresu endodoncji, a dodatkowo, na serwisie dentalmaster.pl dodatkowe materiały – filmy, algorytmy postępowania, przeglądy sprzętów! Zapraszamy do zapoznania się z zawartością:

tps 7_8

Drodzy Czytelnicy,

oddaję w Państwa ręce wakacyjne wydanie naszego miesięcznika i gorąco zapraszam do zgłębienia działu specjalnego endowakacje z „TPS”. Rozbudowana część endodontyczna to nie tylko zestaw artykułów dostępny w czasopiśmie, ale także codziennie aktualizowane informacje z tego zakresu na naszym nowym serwisie dentalmaster.pl. Oprócz artykułów, wszystkie osoby, które zdecydowały się na pakiet prenumeraty TPS wraz z serwisem dentalmaster.pl mogą oglądać filmy i korzystać z archiwum czasopisma „Endodncja w Praktyce”, które odnajdą Państwo na stronie internetowej w rubryce „Endodoncja”.  Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z nowym algorytmem endodnontycznym w wydaniu, ale także pakietem algorytmów postępowania na dentalmaster.pl.

Na okładce wakacyjnego wydania mamy zaszczyt gościć dra Emiliano Ferrari z Bolonii, który przygodę ze stomatologią zaczynał jako technik dentystyczny. Obecnie jest znanym lekarzem i wykładowcą, którego zainteresowania skupiają się głównie na chirurgii i protetyce. Dr Ferrari opowiada o swojej pracy, a także o nowej rzeczywistości, w której muszą odnaleźć się wszyscy lekarze na świecie. Oprócz lektury wywiadu zapraszam także do zapoznania się opisem przypadku dra Ferrari, który jest dostępny na stronie 55.

Powoli wszyscy wracamy do pracy w pełnym zakresie, radząc sobie z nowymi wytycznymi odnośnie bezpieczeństwa. W bieżącym wydaniu nie zabrakło tematów związanych z pracą w dobie pandemii, z tego zakresu przedstawiamy Państwu temat ozonu w medycynie oraz podsumowanie zasad bezpiecznej pracy w gabinecie. Zapraszam także do lektury artykułów z pozostałych działów dotyczących ortodoncji, protetyki oraz periodontologii.

Życzę owocnej lektury

Prof. dr hab. n. med. Marta Tanasiewcz

TPS 7-8/2020 – nie masz jeszcze prenumeraty? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

W numerze TPS 7-8/2020 znajdziesz także:

DENTAL NEWS

Dental news

ALGORYTMY POSTĘPOWANIA

Sprawne leczenie endodontyczne – sprzęty i materiały

ENDOWAKACJE Z „TPS”

Zamknięcie perforacji korzenia przy użyciu MTA
Leczenie endodontyczne zębów ze znaczną krzywizną kanałów – opis przypadku
Odbudowa zębów leczonych endodontycznie – aspekty kliniczne
Resorpcja zewnętrzna zamienna korzenia zęba w następstwie urazu – opis przypadku
Przegląd mikromotorów

ORTODONCJA

Transpozycja zębów – najnowsze doniesienia

PROTETYKA I DYSFUNKCJE NARZĄDU ŻUCIA

Zastosowanie toksyny botulinowej w protetyce stomatologicznej
Overdenture – pełna procedura z Rhein’83

PERIODONTOLOGIA I CHOROBY BŁONY ŚLUZOWEJ

Manifestacja choroby Rendu-Oslera-Webera w obrębie jamy ustnej – opis przypadku

SPRZĘT I MATERIAŁY

Ozonoterapia w medycynie i stomatologii

STOMATOLOGIA W BADANIACH INTERDYSCYPLINARNYCH

Patologie jamy ustnej u pacjentów z zaburzeniami odżywiania

REKINY DENTOBIZNESU

Stomatologia w czasie pandemii
Manufaktura wrażenia
Zranienie w gabinecie stomatologicznym
Doniesienia prawne

SYLWETKI STOMATOLOGII

Złoty środek – równowaga
Dr Emiliano Ferrari zaczynał swoją przygodę ze stomatologią jako technik dentystyczny. Dziś jest znanym lekarzem i wykładowcą, właścicielem gabinetu w Bolonii, który wkrótce odwiedzi Polskę, aby podzielić się swoją wiedzą podczas wykładów.

Z KRAJU I ZE ŚWIATA

30 lat działalności Poldent – producenta pilników do endodoncji

TESTOWY PROGRAM EDUKACYJNY

Regulamin programu edukacyjnego

Test nr 6

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.